ZŠ a MŠ Dražice

Andělé

Přijďte se podívat ke škole. Vánoční čas v dražické škole začal.

Fotky

Kyberšikana - 9.1. 2018

Kyberšikana - 9.1.

Vánoční besídka - 21.12. 2017

Vánoční besídka - 21.12.

Výsledky voleb do Školské rady

Výsledky voleb do Školské rady při Základní škole a Mateřské škole Dražice,okres Tábor, které se konaly dne 28. 11. 2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-voleb.pdf 194.1 Kb
vysledky-voleb-zastupcu-pedagogickych-pracovniku.pdf 95.3 Kb

Diskuse s odbornicí na téma školní zralost

Česko zpívá koledy

Milí rodiče ...

Přijďte se s námi naladit na Vánoce a společně si zazpívat koledy dne 13.12.2017 v 18 hodin do altánku na návsi.

Česko zpívá koledy

Podpora škol formou zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
sablony.docx 68.4 Kb

Proč si vybrat málotřídní školu?

Proč si vybrat málotřídní školu? (Jaké jsou výhody docházky do málotřídní školy?, mj. léty ověřené):

• V málotřídní škole vládne téměř rodinná atmosféra, pro žáky méně stresující prostředí než ve velké škole, které v mnoha ohledech splňuje požadavky na moderní vyučování.
  • Vzhledem k menšímu počtu žáků ve třídách je větší možnost využívání individuálního přístupu k žákům a mnohem lepší možnost upravit tempo podle stupně vývoje žáka. Žáci mají větší možnost projevit se, což na velkých školách prakticky realizovat nelze. Proto jsou na těchto školách velice dobré výsledky u žáků s vývojovými poruchami učení, které se v menším kolektivu snáze projeví a odhalí.
  • Žáci se znají navzájem, znají všechny zaměstnance školy.
  • V prostředí malé školy se daří úspěšně předcházet sociálně patologickým jevům (šikana, kouření, záškoláctví).
  • Při spojení ročníků pomáhají starší žáci mladším spolužákům. Žáci jsou častěji vystaveni ke spolupráci a respektu k ostatním, učí se pracovat samostatně, což je velká výhoda pro pozdější studium. Vztahy mezi žáky bývají otevřené a pevné.
  • Žáci malotřídních škol mají srovnatelné vzdělávací výsledky se žáky velkých městských škol a v rozvoji osobnostních vlastností je většinou předčí.
  • Škola je otevřená rodičům i veřejnosti.
  • Škola úzce spolupracuje se zřizovatelem.

V současné době má každý rodič právo vybrat dítěti školu dle vlastního uvážení. Tak dochází k tomu, že se školy o žáky "přetahují" a tak mnoho venkovských škol v důsledku nezájmu zaniká. Co se stane, když škola zanikne? Myslíte si, že když dítě bude trávit většinu času mimo domov, v jiném městě, bude se učit o jiné obci a jejich tradicích, získá ke své obci vztah?

Málotřídní školy jsou plnohodnotnou součástí školské sítě. Vše souvisí se vším. Udržet školu na vesnici je v současné době prestižní záležitost. O tuto výsadu už mnoho obcí přišlo.

Detect language » Hungarian