ZŠ a MŠ Dražice

Atletický přebor Táborska

Dne 21. 6. 2017 proběhly v Táboře již tradiční atletické přebory pro žáky základních škol. Dražická škola samozřejmě nesměla chybět a vyslala do boje i své mladé sportovce. Chtěly bychom touto cestou pogratulovat k velkému úspěchu nejen těm, kteří se umístili na stupních vítězů, ale i ostatním zúčastněným atletům.  Konkurence byla veliká a všichni podali, i přes obrovské horko opravdu mimořádné sportovní výkony. Gratulujeme!

Fotky

Atletický přebor TáborskaAtletický přebor Táborska

Základní škola a Mateřská škola Dražice se loučí se školním rokem 2016/2017

Informace pro rodiče:
V týdnu od 26.6. - 29.6. 2017 bude výuka končit po 4. vyučovací hodině. ŠD beze změn.
30.6. 2017 bude výuka končit v 8,45 hodin. ŠD - provoz bez omezení. Oběd - cca 10,00 hodin. Pokud žák školy bude odcházet v jiný čas - přebere rodič osobně nebo lísteček paní vychovatelkám.

Základní škola a Mateřská škola Dražice se loučí se školním rokem 2016/2017

Mach a Šebestová aneb Zdenda a Denča

Konec školního roku se neodvratně blíží a právě nyní je každý rok čas na závěrečnou akademii. Mach a Šebestová nás všechny provázeli příjemným podvečerem. Během vystoupení dětí a žáků školky a školy jsme procestovali celý svět, roztančili sál a nakonec osvobodili žáky 4. a 5. ročníku ze zajetí pirátů.

Loučení s našimi nejstaršími bylo dojemné, ale zároveň i veselé. Vždyť vždycky, když něco pěkného končí, tak možná zároveň ještě něco hezčího začíná.

Tak šťastnou cestu…

Záznam akademie

Fotky

Ceny stravného ve šk.r. 2017/18

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
ceny-stravneho.docx 14.9 Kb

Projekt - Daruj knihu

Projekt  „DARUJ KNIHU“

Cílem našeho projektu je motivování dětí k soustavnému čtení a rozvíjení lásky k literatuře.

Zveme všechny rodiče, prarodiče, praprarodiče, tetičky i strýčky, kteří nám chtějí pomoci naplnit cíl našeho projektu, aby spolu s námi pravidelně dětem četli ve školní družině.

Číst budeme každou středu  mezi 12,30  a 13,30.

Chtěly bychom také poprosit vás všechny, kteří máte doma knihy, kterým již vaše děti odrostly, darujte je naší  školní knihovně. Knihy by neměly být starší než patnáct let.

Vám všem, kteří nám pomůžete a náš projekt podpoříte, ať předčítáním nebo darem knihy, děkujeme.

Všechny paní učitelky ze Základní školy v Dražicích

5.4. čte paní ředitelka Marcela Vosátková

Proč si vybrat málotřídní školu?

Proč si vybrat málotřídní školu? (Jaké jsou výhody docházky do málotřídní školy?, mj. léty ověřené):

• V málotřídní škole vládne téměř rodinná atmosféra, pro žáky méně stresující prostředí než ve velké škole, které v mnoha ohledech splňuje požadavky na moderní vyučování.
  • Vzhledem k menšímu počtu žáků ve třídách je větší možnost využívání individuálního přístupu k žákům a mnohem lepší možnost upravit tempo podle stupně vývoje žáka. Žáci mají větší možnost projevit se, což na velkých školách prakticky realizovat nelze. Proto jsou na těchto školách velice dobré výsledky u žáků s vývojovými poruchami učení, které se v menším kolektivu snáze projeví a odhalí.
  • Žáci se znají navzájem, znají všechny zaměstnance školy.
  • V prostředí malé školy se daří úspěšně předcházet sociálně patologickým jevům (šikana, kouření, záškoláctví).
  • Při spojení ročníků pomáhají starší žáci mladším spolužákům. Žáci jsou častěji vystaveni ke spolupráci a respektu k ostatním, učí se pracovat samostatně, což je velká výhoda pro pozdější studium. Vztahy mezi žáky bývají otevřené a pevné.
  • Žáci malotřídních škol mají srovnatelné vzdělávací výsledky se žáky velkých městských škol a v rozvoji osobnostních vlastností je většinou předčí.
  • Škola je otevřená rodičům i veřejnosti.
  • Škola úzce spolupracuje se zřizovatelem.

V současné době má každý rodič právo vybrat dítěti školu dle vlastního uvážení. Tak dochází k tomu, že se školy o žáky "přetahují" a tak mnoho venkovských škol v důsledku nezájmu zaniká. Co se stane, když škola zanikne? Myslíte si, že když dítě bude trávit většinu času mimo domov, v jiném městě, bude se učit o jiné obci a jejich tradicích, získá ke své obci vztah?

Málotřídní školy jsou plnohodnotnou součástí školské sítě. Vše souvisí se vším. Udržet školu na vesnici je v současné době prestižní záležitost. O tuto výsadu už mnoho obcí přišlo.

Detect language » Hungarian