Den evropských jazyků

V pátek 25.9. jsme si připoměli Den evropkých jazyků. Prvňáci se vydali do Španělska, naučit se flamenco, druháci k našim východním sousedům do Vysokých Tater. Třeťáci poznávali Německo, čtvrťáci cestovali po Velké Británii a pátá třída si užila Francii. Nezapomeňte si prohlédnout naše krásné fotografie v záložce Foto 2020/21.

Lyžování na Monínci

Termín kurzu na Monínci  je 18.1. - 22.1.2021

letak-moninec-zima-2020-2021.pdf 529.1 Kb

Výlet 4.a 5.ročníku

V pátek 11.9. jsme se vydali se čtvrtou a pátou třídou na pěší výlet do Tábora. Šli jsme kolem řeky k Matoušovskému mlýnu, dále na Harrachovku, kde nám připravili výborný oběd. Následovala zastávka u geologické expozice a potom už hurá na horu Tábor. Husitské muzeum připravilo několik zastavení u táborských památek s malým husitským práčetem. Několik jsme jich prošli. Nejzajímavější byla návštěva štičí líhně. Viděli a mohli jsme si sáhnout na opravdové raky i ryby a zkoumat vodní svět mikroskopem. Poznávali jsme ryby podle koster.

Zlatým hřebem však bylo lovení živých kaprů. Oblékli jsme si opravdové rybářské brodící kalhoty, dostali keser a v sádce zkoušeli lovit.

Po tomto zážitku jsme utíkali na autobus domů. Čekalo nás ještě přespávání ve škole.

Všichni jsem si výlet i spaní ve škole moc užili. Na fotky se podívejte do foto 2020/2021.

Nová nařízení MZ ČR

Ministerstvo zdravotnictví ČR rozhodlo na základě doporučení expertů a jejich týmů o plošném zavedení roušek ve vnitřních prostorech od čtvrtka 10. 9. 2020.
Vyčkáme upřesnění ministerstva školství, nicméně od zítra musí být děti a žáci do školy vybaveni dvěma rouškami a sáčkem k jejich ukládání. Žáci budou nosit roušky ve společných prostorech školy (chodby, šatna, jídelna,toalety), ve třídách zatím roušky mít nemusí.
V základní škole není možné doprovázet žáky do vnitřních prostor školy (ani do šatny). Záležitosti žáků je nutno vyřizovat dálkově (telefonicky, emailem). Vstup cizích osob bez předchozí domluvy s ředitelstvím školy je zakázán. Výjimka pro prvňáčky platí pouze do pátku 11. 9. 2020. Určitě Vám brzy sdělíme i bližší informace týkající se blížících se rodičovských schůzek. Do mateřské školy je vstup rodičům umožněn pouze v roušce a to co možno na nejkratší dobu. Děti v mateřské škole roušky mít nemusí.

Děkujeme za pochopení a respektování tohoto vládního nařízení

rousky.pdf 238.7 Kb

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Prvňáčky jako obvykle čekala nejen usměvavá paní učitelka, ale i spousta barevných pracovních sešitů i dalších dárečků včetně pamětního listu. Děti a jejich rodiče přišla pozdravit a přivítat také vzácná návštěva – pan starosta Lubomír Smažík a paní místostarostka Eliška Pospíšilová, kteří dětem přinesli nový školní batoh. Nezbývá než doufat, že školní rok bude probíhat bez nutnosti větších zásahů a dalších opatření, že budou moci probíhat aspoň některé tradiční akce během celého roku a hlavně, že se bude dětem ve škole líbit. Všem žákům přejeme mnoho školních úspěchů a úspěšný start do nového školního roku.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 1. třídy

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 - informace před jeho zahájením

Milí rodiče, v souladu s pokyny MŠMT budeme usilovat o průběh školní výuky a dalších školních aktivit v co největším možném rozsahu, přesto musíme pro nadcházející školní rok přijmout řadu opatření.  Zároveň je nutné předestřít, že vzhledem k měnící se epidemiologické situaci a rozdílné intenzitě výskytu onemocnění covid-19 v jednotlivých okresech České republiky (viz. tzv. semafor) se mohou jednotlivá pravidla, omezení a postupy v průběhu roku měnit a doplňovat. Společným jmenovatelem všech mimořádných opatření je zachování pokud možno co „nejnormálnějšího“ školního provozu při současné snaze o minimalizaci rizik související s aktuální epidemiologickou situací.

skolni-rok-2020-2021.pdf 497.5 Kb

Schůzka rodičů dětí z MŠ

V pondělí 21.9. v 16,00 hodin se uskuteční schůzka rodičů dětí z MŠ. Setkáme se ve třídě Špuntů.

Zrušení schůzky rodičů v MŠ

Z důvodu zvýšené nemocnosti dětí v MŠ se nekoná zítřejší schůzka rodičů.Náhradní termín bude oznámen.

Seznam dětí v mateřské škole pro školní rok 2020/21

Třída Pastelky

Bc. Hana Krátká - vedoucí učitelka, Bc. Markéta Pavlíková - Vojnarovičová - učitelka

Alena Havlová - asistent padagoga

Studenovská Amálie

Sportujeme, cvičíme na novém

Logo - Jihočeský kraj

Jihočeský kraj – Programy podpory sportu pro rok 2020 – Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí

Název projektu: Zkvalitnění podmínek tělovýchovné činnosti ZŠ Dražice

Celkové náklady projektu 31 250 Kč            25 000 Kč       Jihočeský kraj

6 250 Kč       Základní škola Dražice

Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Díky němuž bylo pořízeno nové tělocvičné nářadí a náčiní, které motivuje žáky ke zvyšování své fyzické kondice a vytváří u nich pozitivní vztah ke sportu a ke zdravému životnímu stylu.

VYÚČTOVÁNÍ POPLATKŮ ZA OBDOBÍ UZAVŘENÍ ZŠ a MŠ

poplatky-brezen-cerven-2020.pdf 628.7 Kb

Projekt Šablony II. ZŠ a MŠ Dražice

ZŠ a MŠ Dražice je zapojena do projektu spolufinancovaného Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu MŠ a ZŠ, vzdělávání
pedagogických pracovníků MŠ, ZŠ, ŠD, projektové dny
a doučování žáků ZŠ.

pedagogických pracovníků MŠ, ZŠ, ŠD, projektové dny
a doučování žáků ZŠ.

Projekt Šablony II. ZŠ a MŠ Dražice

povinna-publicita.pdf 75.1 Kb

Obdržená dotace z Jihočeského kraje v roce 2019

Základní škola a Mateřská škola Dražice obdržela dotaci z finančních prostředků Jihočeského kraje.

V rámci dotačního programu "Podpora sportu - opatření č. 3: Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí" - obdržela dotaci ve výši 81 000 Kč.

Za poskytnutou finanční dotaci děkujeme Jihočeskému kraji a slibujeme, že pořízené sportovní vybavení budeme velmi rádi a hlavně velmi často používat.

Obdržená dotace z Jihočeského kraje