Akce školy
Páté místo v MČR mládeže a juniorů stopařů

Gratulujeme žákyni 4. třídy Verunce Vignerové k 5. místu na MČR mládeže a juniorů stopařů. Ať se daří i nadále!

DĚTSKÝ DEN 3. ČERVNA

V pátek 3. června se na dražickém fotbalovém hřišti konal pohádkový dětský den. Děkujeme všem sponzorům (PŠV stavby s.r.o., Sakutus s.r.o., J. B Gastro, Mázikovi, Pekárna Dražice, Obec Dražice, Sdružení rodičů i TJ Dražice) a také všem zapojeným pracovníkům i žákům ZŠ a MŠ Dražice. Bylo to skvělé a všichni si to moc užili.

DĚTSKÝ DEN 3. ČERVNA

MALOVALI JSME PRO GUMPA

Naše škola v rámci charitativní akce malovala na kamínky. Hlavním motivem těchto charitativních kamínků byl pes Gump. Pořadatelem této akce bylo rodinné centrum Radost. Výtěžek charitativního jarmarku bude použit na podporu psychologické poradny pro rodiny s dětmi. Všem žákům děkujeme za jejich krásné výtvory.

McDonald´s Cup

Na medailové pozice to tentokrát na tradičním fotbalovém turnaji nebylo, ale přesto to bylo velmi příjemné dopoledne. Mužstvo žáků 1.-3. třídy skončilo na 13. místě, jejich starší spolužáci z 4.-5. třídy obsadili dělené 18. místo. Nezbývá nám než více trénovat a věřit, že za rok to bude zase lepší. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

ŠTAFETOVÝ POHÁR - OKRESNÍ KOLO - BRONZOVÝ ÚSPĚCH

Velkého sportovního úspěchu dosáhli naši žáci na atletickém závodu - Štafetový pohár. V okresním kole tohoto velmi zajímavého a napínavého běžeckého závodu obsadili 3. místo a odvezli si zcela po zásluze bronzové medaile. Především díky velmi dobrému celkovému času postupují do krajského finále, ve kterém se utkají s dalšími čtrnácti nejrychlejšími základními školami v Jihočeském kraji. Všem atletům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně štěstí v krajském kole.

Recitační soutěž - velký úspěch
Lyžování na Monínci
Florbalový turnaj dívek 4. a 5. ročníku
Matematická olympiáda
Sportovní dopoledne
Plavecký úspěch dívek
Představení pro důchodce
Halloweenská angličtina
Florbalový turnaj chlapců
Florbalový turnaj dívek
Školní akce 2019-20
ŠTAFETOVÝ POHÁR - KRAJSKÉ KOLO - VELKÝ ÚSPĚCH

Naši atleti dosáhli na krajském kole tohoto atletického závodu vynikajícího úspěchu, když dokázali v konkurenci 15 nejlepších škol z Jihočeského kraje doběhnout na skvělém 7. místě. Dovoluji si zdůraznit, že mezi startujícími školami byla pouze jedna "venkovská", jinak samé velké základní školy z okresních měst celého Jihočeského kraje.
Každý žák podal na svém úseku maximální běžecký výkon a hlavně pak dokázal perfektně předat štafetový kolík svému spolužákovi. Mladá štafeta zaběhla na trati 8x100m čas 2:15 minut. Starší štafeta dosáhla na stejné trati času 2:11 minut. Kombinovaná štafeta pak na trati 8x200m dosáhla času 4:35 minut. Celkový náš běžecký čas byl tedy 9:01 minut. Pro srovnání v okresním kole jsme zaběhli čas 9:25 minut. Všem atletům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a pevně věřím, že si celý den žáci užili stejně, tak jako pan ředitel.

Cyklovýlet
PLAVECKÝ VÝCVIK

Dnešními velmi vyrovnanými závody jsme uzavřeli plavecký výcvik. Pevně věřím, že tento formát intenzivního kurzu, kdy děti plavou každý den si našel své příznivce. Většina dětí udělala během tohoto kurzu obrovský pokrok a vidět, jak většina žáků přeplave hravě celý bazén byla radost. I když to bylo pro některé děti fyzicky náročné, tak věřím, že si celý kurz patřičně užily.

ATLETICKÝ PŘEBOR TÁBORSKA - ZLATÉ MEDAILE

Za krásného slunečného dne probíhaly atletické závody "Atletický přebor Táborska" a dražičtí žáci předvedli mnoho vynikajících atletických výkonů. V konkurenci všech okresních základních škol dokázali získat 146 atletických bodů, což znamenalo celkově vynikající 15. místo. Především dokázali díky Kláře Turecké (běh na 50 metrů) a Elišce Benákové (hod kriketovým míčkem) přivést do naší školy dvě zlaté atletické medaile. Všem atletům gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Pevně věřím, že si všichni žáci užili tento krásný, ale náročný atletický den.

Dětský den v Dražicích

Srdečně Vás zveme na pohádkový dětský den, který se bude konat v pátek 3. června od 17.00 na fotbalovém hřišti v Dražicích. Na vaše děti se těší pan král, lesní víly, mořská panna a další pohádkové postavy, které se Vám budou snažit zpříjemnit páteční odpoledne a v podvečer si budete s nimi moci zatancovat na pohádkové diskotéce. Už se na Vás těší kolektiv základní a mateřské školy Dražice. Drobné občerstvení zajištěno.

VYBÍJENÁ - 4. ročník

Výběr naší školy tentokrát na nejlepší "bombarďáky" nestačil a v konkurenci 12 okresních škol skončil na 9. místě s bilancí 1 výhry a 4 proher. Přesto všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a pevně věříme, že z příští sportovní akce přivezeme lepší umístění.

PRVNÍ DEN VE ŠKOLE - 1. ročník