Fotogalerie

Vánoční jarmark 2022

V sobotu 26. listopadu se jako již tradičně na návsi v Dražicích konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu a jarmark. A naše škola u toho nemohla chybět - děti ze sboru zazpívaly krásné vánoční písně a koledy a ve školním stánku si mohli všichni zakoupit výrobky, které naše šikovné děti vyrobily. A vykoupilo se téměř všechno - děkujeme!

Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022


Branný (sportovní) den

Páteční den byl bohatý na sportovní zážitky pro všechny děti. Počasí nám nepřálo, a tak jsme si užili tělocvičny. Všechny děti moc chválíme za snahu, bojovnost a skutečně velké nasazení ve všech disciplínách. Gratulujeme všem medailistům!

Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den Branný (sportovní) den  Branný (sportovní) den


Přespávání 4. třídy

Ve středu 4. třída strávila přespávání ,,po tmě'' a to nejen v noci. Děti si vyzkoušely, jak v běžných situacích vypadá život nevidomých, poznávaly Braillovo písmo a nechyběla ani závěrečná stezka odvahy. Tentokrát téměř po tmě. Přes počáteční obavy ji zvládly všechny děti a dokonce každý sám.

Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy 


PROJEKTOVÝ DEN - Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Ve středu 9. listopadu nás navštívila spisovatelka Michaela Fišarová s Miroslavem Reilem. 1. třída se seznámila s knihou Kanálníčci, 2. a 3. s knihou Ela v zemi trolů a čtvrťáci a páťáci s knihou Náš dvůr má tajemství. Žáci se bezvadně zapojovali do diskuze a celé představení knih bylo interaktivní a neskutečně zábavné.

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou


PROJEKTOVÝ DEN - Rytmická show

V úterý 8. listopadu k nám zavítal pan Petr Toman se svojí hudebně -taneční show. Děti si v hale zatančily, zazpívaly si diskotékové hity a zjistily co je to vůbec "rytmus" a jestli ho vůbec mají v těle.

Rytmická show Rytmická show Rytmická show Rytmická show Rytmická show Rytmická show


Přespávání 2. třídy

Poslední říjnový den ve škole přespávali druháci. A protože si celý den užívali halloweenské aktivity, nechyběly ani večer - četli jsme z Hororové čítanky, všichni absolvovali bojovku na hřbitově a vyrobili jsme si masky na Día de los Muertos. Všechno jsme zakončili vlastnoručně připravenými toasty a taky tematickým filmem. Moc se těšíme na příští přespávání!

Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy


Sběr kaštanů ve 3. třídě

Velmi děkujeme všem dětem, které sbíraly kaštany a žaludy pro lesní zvířata, ve svém volném čase i v družině.

Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě


4. třída na dopravním hřišti v Táboře

Těšení se na podzimní prázdniny si užila 4. třída na dopravním hřišti v Táboře. Den jsme zahájili nejprve teorií v učebně.
Poté už jsme se vydali na dopravní hřiště, nasedli na kola a učili se vše v praxi.

4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře 4. třída na dopravním hřišti v Táboře


Halloween ve 4. třídě

Halloween, původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, jsme se čtvrťáky oslavili nejprve samostatně ve třídě. Nechyběly masky, dobrůtky - ovocné špízy, skvělá zábava ani získávaní nových vědomostí. V 11 hodin jsme se vydali do tělocvičny, kde se tančilo i se všemi ostatními dětmi ze školy. Závěr školního dne jsme si užili na zahradě a vychutnávali si podzimní sluneční paprsky.

Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě Halloween ve 4. třídě


Setkání seniorů

V pátek 21. října děti z naší základní i mateřské školy vystupovaly na letošním setkání seniorů v dražickém kulturním domě. Vystoupením nás provedli žáci 5. třídy, děti zazpívaly, zatančily, zarecitovaly i pobavily publikum pohádkovými vtipy.

Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů


Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí

Den strávený na statku u Vaňků byl opravdu zajímavý. Něco jsme si zopakovali a spoustu nového jsme se dozvěděli.
Dostali jsme nějaké dárečky a užili si příjemnou procházku.

Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí Výlet 4. třídy na statek v Meziříčí


Podzimní výlet 4. třídy

Ve čtvrtek 6. října se 4. třída vypravila na podzimní procházku podél řeky Lužnice. Cílem byla lesní restaurace Harachovka.
Po nachozených 14 kilometrech byl oběd a odpočinek na Harachovce příjemnou odměnou.
Děti cestou poznávaly přírodu kolem nás, plnily úkoly a zároveň si užívaly krásný slunečný den.

Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy


Magická noc 3. třídy

Magická noc ve 3. třídě se konala v pátek 7. října. Vše začalo společnou akcí na fotbalovém hřišti, kde se konal zápas rodičů proti dětem. I přes velké nasazení a velkou účasti rodičů děti dospěláky porazily. Pro velký zájem a chuť sportovců proběhla také střelba penalt.
Večer pokračoval na školním hřišti, kde hladové sportovce čekalo opékání vuřtů a klobásek. Po večeři nastal čas na malou venkovní lasershow a zpěv u táboráku. Při návratu do třídy už na děti čekaly jejich kostýmy a velká taneční party. Uz se zdálo, že bude konec akce, ale magická noc venku vyvrcholila průvodem lampiónů a lesní stezkou odvahy. Druhý den ráno jsme společně posnídali dobroty od našich maminek a začali se těšit na další společnou akci.

Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy


PROJEKTOVÝ DEN - Evropský den jazyků

V pátek 23. září jsme si připomněli Evropský den jazyků. Každá třída se rozjela do jiného koutu Evropy - prvňáci do Německa, druháci do Španělska, třeťáci do Dánska, čtvrťáci do Francie a pátá tříd do Itálie. Ochutnávali jsme, cestovali po mapách a seznamovali se s kulturou dané země. Na závěr se všechny třídy sešly v tělocvičně a "svoji" zemi náležitě odprezentovali.

Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků 


Úspěch na soutěži v Budapešti

Žákyně 5. třídy Adéla Křížovská vybojovala na mezinárodní gymnastické soutěži v Budapešti krásné 6. místo! Gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších sportovních kláních.

Úspěch na soutěži v Budapešti Úspěch na soutěži v Budapešti Úspěch na soutěži v Budapešti


Druhé místo v modelářské soutěži

Gratulujeme žákovi 4. třídy Tomáši Gruntovi k úžasnému 2. místu v soutěži modelářů v kategorii mladších žáků. Ať se daří i nadále!

Druhé místo v modelářské soutěži Druhé místo v modelářské soutěži Druhé místo v modelářské soutěži Druhé místo v modelářské soutěži


Závody v přespolním běhu

Dražičtí atleti ovládli závody v přespolním běhu, které se konaly na táborské Komoře.

Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu


Celoroční hra - 4. třída

Ve 4. třídě jsme si ještě nestihli prohlédnout všechny prázdninové deníčky a už jsme se vypravili na další cestu. Tentokrát budeme cestovat po České republice a poznávat jednotlivé kraje.

Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída


Vítání občánků 17. září

Vybraní žáci z naší školy si připravili krátké pásmo básniček a písní na počest a přivítání nových dražických občánků. Maruška Vaňková pásmo uvedla hrou na kytaru a za velmi hezký přednes na děti čekalo malé občerstvení v místní cukrárně.

Vítání občánků 17. září Vítání občánků 17. září Vítání občánků 17. září

Vítání občánků 17. záříVítání občánků 17. září 


Podzimní procházka - 2. třída

V pátek 9. září se 2. třída vydala na podzimní procházku. Sbírali jsme listy a podzimní plody a všimali si změn v přírodě. Ušli jsme 8 kilometrů a bylo to super!

Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída


Projekt - Alžběta II.

Na památku britské královny si 3. třída udělala celodenní projekt. Po úvodním shlédnutí videa a krátké diskusi o anglické královně si žáci po skupinkách vyhledávali informace o životě Alžběty, vytvořili si plakát a na závěr udělali krátkou prezentaci svého projektu ostatním spolužákům.

Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II. Projekt - Alžběta II.


Návštěva ze ZOO Hluboká

Ve středu 7. září nás navštívila vzácná návštěva - zvířátka ze ZOO Hluboká! Dozvěděli jsme se opravdu zajímavé věci o želvách, strašilkách i hadech a všechny zástupce těchto zvířat jsme si mohli i pohladit a pořádně prohlédnout, a to opravdu zblízka.
Děkujeme rodičům za všechnu zeleninu a ovoce, které jsme předali, a také za bezmála 2000 Kč, které se nám podařilo ve prospěch ZOO Hluboká vybrat. Děkujeme!

Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká Návštěva ze ZOO Hluboká


Vítáme prvňáčky!

Vítáme ve škole prvňáčky a jejich paní učitelku! Ve čtvrtek 1. září je kromě pana ředitele přivítala i paní místostarostka Ing. Eliška Pospíšilová. Věříme, že si všichni první den užili a odcházeli plni pozitivních dojmů a i následující dny a týdny se budou do školy těšit tak, jako první den.

Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky!