Aktuality
Karneval v družině

Ve středu 28. února se ve školní družině konal karneval. Děti si zatancovaly, obešly stanoviště s nejrůznějšími zajímavými úkoly a vysoutěžily si sladké odměny.


Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích

V pondělí 26. února jsme se společně vydali na návštěvu školního statku. Pan Vondruška nás provedl a představil nám všechna zvířata a techniku, která se zde nachází. Zasoutěžili jsme si v "užužlávání" telat, obdivovali jsme plně automatickou dojičku krav. Nejvíc nás zaujala technika, proto jsme rádi vyzkoušeli nejrůznější traktory a nakladače. Zpáteční cestou jsme si sdíleli všechny zážitky a těšili jsme se na odpočinek ve školní družině.


Den otevřených dveří 22. března

Srdečně zveme všechny rodiče současných žáků, rodiče předškoláků, ale i širokou veřejnost na den otevřených dveří v základní škole. Základní škola Dražice otevře v pátek 22. března 2024 od 9 do 16 hodin dveře všem návštěvníkům, kteří se chtějí podívat pod pokličku jejího fungování. Rádi bychom Vám poskytli co nejlepší představu o naší škole, jak to u nás vypadá a funguje. Přijďte se podívat, jak probíhá výuka v současné době, jak se v ní daří vašim dětem, nebo si zavzpomínat na svá školní léta.
Od 9 do 12:30 hodin máte možnost navštívit přímo školní vyučování, seznámit se s veškerými školními prostory a určitě i s našimi zaměstnanci. Od 12:30 hodin pak uvidíte provoz školní družiny, včetně fungování zájmových útvarů (mimoškolních aktivit) a od 15 hodin se pro předškoláky a jejich rodiče bude konat ve sportovní hale ukázková hodina tělesné výchovy spojená s prezentací školy (sportovní úbor a sportovní boty do haly s sebou).

Těšíme se na Vás a Vaše děti.


VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH

Senzačního úspěchu dosáhly naše dívky na krajském kole ČEPS CUP turnaje ve florbale. V turnaji šesti nejlepších základních škol v Jihočeském kraji obsadily celkově 2. místo. Všem hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Pevně věřím, že si celý turnaj náležitě užily.


Knihovna v Milevsku

Třeťáci a čtvrťáci navštívili ve středu 24. ledna knihovnu v Milevsku a pátrali po hrdinech ve Starých pověstech českých. Následně si prožili i čtenářskou dílnu v prostorách knihovny a poučili se o novinkách na dětském knižním trhu. Odvezli jsme si spoustu inspirace k dalšímu čtení!


Čtvrťáci v Husitském muzeu

Čtvrtá třída vyrazila do Husitského muzea v Táboře, aby si lépe upevnila poznatky z hodin vlastivědy. Žáci si mohli vyzkoušet různé aktivity, jako např. badatelskou činnost po stopách husitů, seznámili se s husitskými zbraněmi i v praxi, mohli si obléci drátěnou košili a na chvíli se mohli stát malými Práčaty. Závěrem se podívali do podzemí, kde mohli obdivovat mnohá tajná místa. Exkurze se moc vydařila a těšíme se na výtvarné zpracování dnešní akce.