Aktuality
Evropský den jazyků

V pátek 29. září proběhl u nás na škole projektový den k Evropskému dni jazyků. Celý den proběhl netradiční formou, kdy skupiny namíchané z žáků různých ročníků plnily zajímavé úkoly na celkem 13 stanovištích. Skupiny pod vedením žáků z 5. třídy si vytvořily vlastní pizzu z modelíny, naučily se pozdravy v různých jazycích, pracovaly na interaktivní tabuli a ochutnávaly méně obvyklé potraviny. Za splněné úkoly získávaly razítka, které pak vyměnily za drobnou odměnu. Věříme, že si všichni celý den užili a odnesli si z něj mnoho nových zajímavých poznatků.


Závody v přespolním běhu

Za krásného slunečného dne se konaly v Táboře v areálu Komora okresní závody v přespolním běhu. Těchto atletických závodů se zúčastnilo téměř 20 základních škol. Mladší dívky v sestavě Dominika Matějčková, Zuzana Čedíková a Nela Plemeníková obsadilly 19. místo. Starší dívky ve složení Laura Horková, Adéla Petrášková a Nikola Matějčková doběhly na 13. místě. Starší chlapci v sestavě Jan Douda, Petr Balvín a Tomáš Chodora obsadili 15. místo. Mladší chlapci ve složení Marián Horka, Karel Bočan a Šimon Vyroubal doběhli na 9. místě. V jednotlivcích dosáhl nejlepšího výsledku Marián Horka, který doběhl celkově na 14. místě. Všem mladým atletům děkujeme za jejich předvedené výkony.


Pěší výlet na Borotín

Srdečně zveme na pěší výlet z Dražic do Borotína, který se uskuteční v sobotu 21. října.
Místo srazu: parkoviště u autobusové zastávky Dražice-Západ.
Cíl cesty: Starý zámek v Borotíně, kde výlet končí, domů se dostane už každý po vlastní ose.
S sebou: vhodné oblečení a obuv, svačinu, pití a dle chuti i špekáčky či jiné k opečení na ohni.
Výlet je určen pro rodiče s dětmi, vítáni jsou samozřejmě i sourozenci či prarodiče.


Přednáška o kyberkriminalitě

Policie ČR navštívila v úterý 26. září 4. a 5. třídu, kde proběhla přednáška o kyberkriminalitě.
Děti se dozvěděly zajímavé informace nejen o bezpečném chování na sociálních sítích a zjistily i možná nebezpečí, která tu na ně číhají.


Mezinárodní den bez aut

V rámci Evropského týdne mobility jsme vyrazili do naší školy a školky jiným způsobem než automobilem. Někteří využili jízdu na kole, koloběžce, ale většina zvolila cestu pěšky. Žáci čtvrté třídy se jednak snažili vysvětlit přínos a význam této akce a také si zahráli na dětskou dopravní policii. Všem zúčastněným moc děkujeme, že se rozhodli svá auta zaparkovat na určeném parkovišti a zbytek cesty do základní školy, ale i mateřské školy zvládli bez automobilu.


Dopravní výchova v 1. třídě

V první třídě si děti minulý týden prošly okolí školy, poznávaly dopravní značky a povídaly si o tom, jak se bezpečně pohybovat po silnici. Své znalosti mohou hned využít v rámci akce Pěšky do školy, které se letos účastníme.


Pěšky do školy

Letos se naše škola účastní akce Pěšky do školy, která se koná v rámci Evropského týdne mobility. V pátek 22. září tedy nechte auta doma a do školy pojďte spolu s námi pěšky - anebo třeba na kole, nebo koloběžce.
Budeme rádi, pokud se k výzvě připojíte a pěšky do školy půjdou děti nejen tento pátek, ale i další dny - je to pro ně nejen zdravější, ale i bezpečnější.


Výlet k Vlásenickému vodopádu

V pátek 15. září se 2., 3. a 4. třída vypravila přes Matoušovský mlýn, kolem řeky Lužnice až k Vlásenickému vodopádu a Jelení skále. Děti se krásně prošly a bez problémů zdolávaly i náročnější terén. Počasí nám přálo a těšíme se na další pěší výlet!


Čtenářský koutek venku

Žáci 4. třídy si po prázdninách přinesli svou přečtenou knihu a měli za úkol ji ostatním zajímavou formou představit. Vyplnili si svůj čtenářský list a měli možnosti i namalovat obrázek. Pro ostatní si připravili zajímavé otázky. Ke konci si mohli půjčit knížky navzájem, chvilku se venku začíst a nechat se inspirovat novými příběhy. Počasí nám přálo a těšíme se zase pčíště ven.


Matematika v 1. třídě

Prvňáci si v prvních hodinách matematiky osvojovali čísla činnostním učením. Vyzkoušeli si různé aktivity pro vyvození správného počtu, skládali číselnou řadu do 10 a trénovali paměť na číselném pexesu.


Pěší výlet páťáků

Páteční pěší výlet byl pro páťáky velká výzva. Děti zdolávaly skuzečně náročný terén s četnými překážkami. Takovou opičí dráhu bychom v tělocvičně asi nepostavili. Za to jim patří opravdu veliká pochvala, protože si celou cestu pomáhaly a ani se nikdo nestačil pohádat. Do školy jsme se vrátili všichni plni dojmů z dobrodružného putování.


Třídní schůzky

Srdečně zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které proběhnou dle následujícího harmonogramu: