Aktuality
Provoz mateřské školy Dražice o letních prázdninách
VÝSLEDEK PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 2024
Příměstský tábor 2024

Vážení rodiče,
v průběhu letních prázdnin se uskuteční příměstský tábor pořádaný naší základní školou v termínu 12. - 16. srpna 2024 (pondělí až pátek). Cena tábora je 1 500,- Kč, prosím uhradit do 28. června 2024 na účet školy 2401612808/2010 (popis pro příjemce - jméno dítěte), nebo hotově přímo ve škole (u pana ředitele). Veškeré informace máte v přílohách tohoto článku. Je potřeba vyplnit a doručit přihlášku (panu řediteli, stačí e-mailem) do 28. června 2023. V den nástupu přinést vyplněný doklad o bezinfekčnosti. Veškeré další informace u pana ředitele na tel. čísle 723 422753, vesely@zsdrazice.cz.


Výlet do Prahy

Ve čtvrtek 16. 5. se vypravila 5. třída na výlet do Prahy. Pěšky si děti vyšláply na Petřín, kde navštívily zrcadlové bludiště, a následovala procházka s krásnými výhledy na hlavní město. Další zastávka byla přímo na nádvořích Pražského hradu a pak už je přivítalo Muzeum alchymistů, kde se děti vrátily v čase do doby vlády Rudolfa II.
Zpáteční cestou přes Kampu a s výhledem na Karlův most je ještě čekalo Národní divadlo, které někteří viděli naživo poprvé. Počasí nás nezradilo, a tak si děti domů přivezly spoustu zážitků.


Mladý zdravotník

V úterý 14. května se vydali dětští zástupci z naší školy v doprovodu dospělých na SzŠ v Táboře na soutěž Mladý zdravotník. Vyzkoušeli si, jak je složité se správně rozhodnout a hlavně správně ošetřit zraněného. Ať už šlo o popáleniny, vnitřní zranění břicha, alergické reakce na včelí bodnutí, zlomeniny končetin, či transport zraněného. Všech deset dětí bylo velmi statečných a šikovných. Získali cennou zkušenost do života.


McDonalds Cup - starší

Naši starší fotbalisté vybojovali na tradičním a velmi populárním turnaji v kopané krásné 14. místo. V turnaji dokázali vyhrát 3 utkání a 4 utkání bohužel prohráli. V konkurenci 28 okresních škol dosáhli přesto skvělého výsledku. Všem děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a pevně věřím, že si turnaj náležitě užili.


ŠTAFETOVÝ POHÁR - KRAJSKÉ KOLO

Na krajském kole tohoto velmi oblíbeného a dramatického atletického závodu nakonec naši běžci dosáhli celkového času 9:09 minut a ve velmi silné krajské konkurenci obsadili krásné 9. místo. Všem atletům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Pevně věříme, že si běžecké závody užili a byli spokojeni se svým výkonem.


McDonalds Cup - mladší

Naši nejmladší fotbalisté vybojovali na tradičním a velmi populárním turnaji v kopané vynikající 4. místo. V turnaji dokázali nejprve zcela suverénně vyhrát svoji základní skupinu a tím postoupit do skupiny finálové. Mezi čtyřmi nejlepšími okresními školami nakonec získali velmi nepopulární 4. místo. V konkurenci 24 okresních škol dosáhli přesto skvělého výsledku. Všem děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a pevně věřím, že si turnaj náležitě užili.


Čarodějnické odpoledne v družině

V pondělí 29. dubna si děti v odpolední družině užily čarodějnické odpoledne. Čekalo na ně mnoho úkolů a zábavných stanovišť a také sladká odměna.


Den Země a úklid

V pátek 26. dubna si třeťáci a čtvrťáci užili projektový den na téma "Den Země". Nejprve si povídali o tom, jak je možné chránit naši planetu, proč je to důležité a co mohou udělat oni sami. Poté se vydali do nejbližšího okolí školy sbírat odpadky. Některé úlovky nás opravdu překvapily. Těšíme se zase za rok.


BRONZOVÝ ŠTAFETOVÝ POHÁR

Naši atleti dosáhli krásného výsledku na okresních běžeckých závodech "Štafetový pohár". V tomto velmi oblíbeném a dramatickém závodě dosáhli celkového času 9:14 minut a odvezli si bronzové medaile za 3. místo. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a věříme, že si závody i přes chladné počasí náležitě užili. Doufáme, že jim bude tento vynikající čas, který společně zaběhli stačit k postupu do krajského finále.


VÝSLEDKY ZÁPISU DO 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Základní škola a Mateřská škola Dražice, okres Tábor, vydala podle ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád ve znění pozdějších předpisů rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání v Základní škole a Mateřské škole Dražice, okres Tábor pro školní rok 2024/2025.