NÁVRAT ŽÁKŮ A DĚTÍ DO ŠKOL OD 12. dubna 2021

Vážení rodiče,

na základě vydaného opatření MŠMT se obnovuje od pondělí 12. dubna 2021 prezenční výuka pro 1. stupeň základních škol. Žáci se vrací do lavic v rotační formě výuky, třídy se budou střídat po týdnech (týden ve škole, týden doma).

V pondělí 12. 4. začne prezenční (ve škole) výuka v ročnících 3., 4. a 5.

Ročníky 1. a 2. pokračují v distanční formě výuky a do školy půjdou v pondělí 19. 4., po týdnu se tedy třídy vystřídají.

Naše základní škola umožní osobní přítomnost žákům (v době jejich distanční výuky) ve školní družině, platí pouze pro rodiče žáků, kteří jsou zaměstnanci školy a zaměstnanci IZS.

Dále bude od pondělí 12. 4. v provozu mateřská škola pro předškoláky a pro mladší děti zaměstnanců IZS.

Žáci ZŠ a děti MŠ se budou testovat neinvazními antigenními testy, vždy v pondělí a ve čtvrtek před první vyučovací hodinou. Testy si žáci provedou sami za přímé asistence a dohledu pedagogických pracovníků školy. V případě testování dětí v mateřské škole bude při samotném provádění testu umožněna asistence a přítomnost třetí osoby ve škole.

Pro žáky základní školy je povinná ochrana úst a nosu - zdravotnická obličejová maska (chirurgická rouška) ve všech prostorách školy, děti v mateřské škole mít roušku nemusí.

Školní družina (ranní i odpolední) bude v provozu (včetně pondělí 12. 4.)

Školní jídelna bude pro žáky i děti v provozuObědy mají žáci i děti na prezenční výuce automaticky přihlášené, případné odhlášení u vedoucí školní jídelny.

Odkaz na instruktážní video jak samotné testování probíhá a další informace ohledně testování z MŠMT jsou také v přílohách článku.

Průběh testu - https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

děkujeme za pochopení a spolupráci

bližší informace na tel. 723 422753 - Mgr. Miloš Veselý

Přílohy k článku