Fotogalerie

Zápis prvňáčků

Ve středu 10. dubna proběhl v naší škole zápis budoucích prvňáčků.
Děti z celé školy jim vyrobily dárky na památku, pro rodiče bylo připraveno drobné občerstvení, děkujeme žákům 5. třídy za obsluhu! K dispozici byl pro děti a rodiče i fotokoutek.
Moc se na předškoláky těšíme už za pár měsíců ve školních lavicích.

Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků Zápis prvňáčků


Okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 27. března se vydali tři vybraní zástupci reprezentovat naši školu na okresní kolo v recitační soutěži v Táboře. Ve velké konkurenci ostatních škol se nenechali ovlivnit nervozitou a předvedli se ve své nejlepší formě. Na umístění na prvních třech místech to bohužel nestačilo. Děkujeme Veronice Vignerové, Adéle Petráškové a Josefu Vaňkovi za vzornou reprezentaci naší školy!

Okresní kolo recitační soutěže Okresní kolo recitační soutěže


Matematický Klokan 2024

Gratulujeme všem letošním úspěšným řešitelům soutěže Matematický Klokan!

Matematický Klokan 2024

2. třída

1. Nela Plemeníková
2. Šimon Vyroubal, Matyáš Dominik Lang
3. David Karel, Eliška Gruntová

3. třída

1. Dominika Matějčková, Antonín Samec
2. Štěpán Fous
3. Karel Bočan

4. třída

1. Monika Vignerová
2. Petr Balvín
3. Jakub Koutenský

5. třída

1. Kryštof Jiří Lang
2. Jiří Plemeník
3. Radka Rypáčková


Noc s Andersenem

Už tradičně čtvrtá třída oslavila Noc s Andersenem. Letošní rok byl výjimečný tím, že sám autor navštívil děti a zodpověděl jim všechny připravené otázky. Dále jsme tvořili plakáty o životě samotného autora a hledali jeho medailonky. Velkou část večera jsme se věnovali zábavnému stylu čtení a také prohlížení zajímavých knih ze školní knihovny. Každý si také našel čas na čtení oblíbené knížky, kterou představil ostatním. Před spaním zazněla známá pohádka Malá mořská víla, která všechny účastníky krásně uspala. Už teď se těšíme na další ročník.

Noc s Andersenem Noc s Andersenem Noc s Andersenem Noc s Andersenem Noc s Andersenem 


Světový den vody

Mezinárodní den vody 5. třída oslavila doslova všemi smysly. Děti odměřovaly vodu, ochutnávaly, poslouchaly a poznávaly zvuky vody v různých skupenstvích, malovaly vodu, ale určitě už všichni ví, jakou vzácností je pro nás a pro celou naši planetu obyčejná VODA.

Světový den vody Světový den vody Světový den vody Světový den vody Světový den vody


Okresní kolo vybíjené

Naši chlapci vybojovali 8. místo v okresní soutěži ve vybíjené. V celém turnaji dokázali vyhrát pět utkání a tři utkání prohrát. Dívky se umístily na krásném 4. místě! Za své výkony si zaslouží velké poděkování.

Okresní kolo vybíjené Okresní kolo vybíjené Okresní kolo vybíjené


Školní kolo recitační soutěže

Ve středu 20. března se žáci sešli v podkrovní školní družiny, aby podpořili své spolužáky, kteří postoupili z třídních kol do školního kola recitační soutěže.
Ti se utkali ve třech kategoriích s připravenými různorodými texty. Do poroty zasedli pedagogičtí pracovníci školy. A vůbec neměli jednoduché rozhodování, všichni se pečlivě připravili a podali vynikající výkon.
Sladkou odměnu si odnesli všichni zúčastnění a pocit, že to zvládli, byl k nezaplacení.

Všem recitátorům moc gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho štěstí v okresním kole v Táboře.

Školní kolo recitační soutěže Školní kolo recitační soutěže Školní kolo recitační soutěže Školní kolo recitační soutěže Školní kolo recitační soutěže


Beseda s pamětnicí

Dnes 5. třídu navštívila bývalá paní učitelka a kronikářka obce paní J. Mičíková, a tak se děti dozvěděly spoustu zajímavosti z historie naší školy a obce. Dětem jistě předala spoustu svých zážitků a životních zkušeností.

     


Lyžování na Monínci

V uplynulém týdnu se děti ze ZŠ i MŠ zúčastnily lyžařského výcviku na Monínci. Výcvik proběhl formou malých skupin lyžařů pod vedením velmi milých instruktorů lyžařské školy. Letošní novinkou byla také skupinka odvážných snowboardistů. Na závěr děti převzaly lyžařské vysvědčení. Těšíme se zase za rok!

Lyžování na Monínci Lyžování na Monínci Lyžování na Monínci

Lyžování na Monínci


Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích

V pondělí 26. února jsme se společně vydali na návštěvu školního statku. Pan Vondruška nás provedl a představil nám všechna zvířata a techniku, která se zde nachází. Zasoutěžili jsme si v "užužlávání" telat, obdivovali jsme plně automatickou dojičku krav. Nejvíc nás zaujala technika, proto jsme rádi vyzkoušeli nejrůznější traktory a nakladače. Zpáteční cestou jsme si sdíleli všechny zážitky a těšili jsme se na odpočinek ve školní družině.

Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích Prvňáci a druháci na školním statku v Měšicích


VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH

Senzačního úspěchu dosáhly naše dívky na krajském kole ČEPS CUP turnaje ve florbale. V turnaji šesti nejlepších základních škol v Jihočeském kraji obsadily celkově 2. místo. Všem hráčkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Pevně věřím, že si celý turnaj náležitě užily.

VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH

 VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH VELKÝ FLORBALOVÝ ÚSPĚCH

 


Knihovna v Milevsku

Třeťáci a čtvrťáci navštívili ve středu 24. ledna knihovnu v Milevsku a pátrali po hrdinech ve Starých pověstech českých. Následně si prožili i čtenářskou dílnu v prostorách knihovny a poučili se o novinkách na dětském knižním trhu. Odvezli jsme si spoustu inspirace k dalšímu čtení!

Knihovna v Milevsku Knihovna v Milevsku Knihovna v Milevsku Knihovna v Milevsku Knihovna v Milevsku


Čtvrťáci v Husitském muzeu

Čtvrtá třída vyrazila do Husitského muzea v Táboře, aby si lépe upevnila poznatky z hodin vlastivědy. Žáci si mohli vyzkoušet různé aktivity, jako např. badatelskou činnost po stopách husitů, seznámili se s husitskými zbraněmi i v praxi, mohli si obléci drátěnou košili a na chvíli se mohli stát malými Práčaty. Závěrem se podívali do podzemí, kde mohli obdivovat mnohá tajná místa. Exkurze se moc vydařila a těšíme se na výtvarné zpracování dnešní akce.

Čtvrťáci v Husitském muzeu Čtvrťáci v Husitském muzeu Čtvrťáci v Husitském muzeu Čtvrťáci v Husitském muzeu Čtvrťáci v Husitském muzeu
Čtvrťáci v Husitském muzeu Čtvrťáci v Husitském muzeu


Pohádka O vánoční hvězdě

Základní škola společně se Sdružením rodičů věnovaly dětem dárek v podobě promítání pohádky "O vánoční hvězdě" v sálu Kulturního domu. Dětem se pohádka moc líbila a všichni se díky ní vánočně naladili.

Pohádka O vánoční hvězdě Pohádka O vánoční hvězdě


Vánoční koledování po vsi

V úterý 19. prosince se všechny třídy vydaly na tradiční koledování - každá obešla jednu část Dražic a popřála lidem krásné svátky a šťastný nový rok a předala ručně vyrobené vánoční přání.

Vánoční koledování po vsi Vánoční koledování po vsi Vánoční koledování po vsi Vánoční koledování po vsi Vánoční koledování po vsi


Vánoční nadílka

V pátek 22. prosince jsme si ve všech třídách uspořídali vánoční nadílku. Nadšení z dárečků bylo obrovské. Nadílka pokračovala i po obědě ve školní družině, ve které si děti budou užívat spoustu nových hraček.

Vánoční nadílka Vánoční nadílka Vánoční nadílka Vánoční nadílka Vánoční nadílka Vánoční nadílka Vánoční nadílka


Vánoční dílna

Ve středu 20. prosince odpoledne proběhla v rámci školní družiny vánoční dílna. Děti si mohly na stanovištích vyrobit různé vánoční ozdoby, nebo třeba svícen, a občerstvit se ve školní jídelně.

Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna


Adventní Vídeň

V sobotu 9. prosince se část rodičů s dětmi a pedagogy naší školy vydala do adventní Vídně. Společně jsme si prošli historické centrum, viděli jsme katedrálu sv. Štěpána, Operu a nakonec jsme si užili vánoční atmosféru na adventních trzích před vídeňskou radnicí. Všichni jsme se krásně vánočně naladili a celý den jsme si užili a těšíme se na další zájezd.

Adventní Vídeň Adventní Vídeň Adventní VídeňAdventní Vídeň


Čertovské slabikáře

Prvňáci se pomalu blíží do království čtenářů. Po společném čtení ve školce jsme ale zjistili, že nám slabikáře ukradl čert! Naštěstí je v průběhu dne se svatým Mikulášem přinesl nazpátek a my se už konečně můžeme pustit do učení písmenek, která ještě neumíme. Určitě nám to půjde od ruky, když máme slabikáře čertovské.

Čertovské slabikáře Čertovské slabikáře Čertovské slabikáře Čertovské slabikáře


Planetárium - 5. třída

30. listopadu se žáci 5. třídy vydali na výlet do planetária v Českých Budějovicích. Pro děti zde byl připraven interaktivní dvouhodinový program "Náš domov - vesmír". Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí nejen o Slunci a všech planetách sluneční soustavy, ale i o všech dalších uskupeních, která se ve vesmíru vyskytují.

Planetárium - 5. třída Planetárium - 5. třída Planetárium - 5. třída Planetárium - 5. třída


OKRESNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE

Velkého sportovního úspěchu dosáhly naše dívky, když vybojovaly krásné 2. místo v ČEPS okresním kole turnaje ve florbale. Tímto umístěním jim pouze o jediný bod utekl postup do krajského kola této soutěže. Ve stejném turnaji chlapců se naši mladí reprezentanti umístili na solidním 6. místě. Všem florbalistkám a florbalistům gratulujeme za jejich umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

OKRESNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE OKRESNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE


Děkujeme za sběr kaštanů

Děkujeme všem zapojeným dětem za sběr kaštanů pro lesní zvířátka. Do sběru se zapojily celé rodiny včetně dětí ze školky. Děti potěšil diplom za sběr a sladká odměna. Všechny vybrané kaštany budou předány místnímu mysliveckému sdružení.

Děkujeme za sběr kaštanů


Vystoupení pro seniory 2023

V pátek 10. listopadu vystoupily děti z MŠ a ZŠ v Kulturním domě u příležitosti každoročního setkání seniorů z Dražic a okolí. Děti zatančily, zazpívaly, zarecitovaly, svoje vystoupení předvedl i kroužek gymnastiky, školního sboru a tancování. Doufáme, že si všichni naši "kouzelnou noc" užili.

Na záznam vystoupení se můžete podívat na YouTube.

Vystoupení pro seniory 2023 Vystoupení pro seniory 2023 Vystoupení pro seniory 2023 Vystoupení pro seniory 2023 Vystoupení pro seniory 2023 Vystoupení pro seniory 2023


Halloweenská stezka

Prvňáci si za pomoci žáků třetí třídy prošli halloweenskou stezku. Starší spolužáci jim ochotně přečetli jednotlivé úkoly a dohlíželi na správné odpovědi. všem se podařilo vyřešit rébus a získat správnou odpověď (nebo takovou, která se jí hodně blížila :-)).

Halloweenská stezka Halloweenská stezka Halloweenská stezka Halloweenská stezka Halloweenská stezka


Přespávání 3. třída

V úterý 31. října si třeťáci užili halloweenské přespávání ve škole. Odpoledne si zahráli několik strašidelných pohybových her na hřišti, uspořádali módní přehlídku strašidel, řešili rozdíly mezi Halloweenem a Dušičkami, zabojovali na stezce odvahy a za odměnu si večer odpočinuli u vlastnoručně připravených toastů a filmu. Přespávání se všem moc líbilo a všichni se těšíme na další!

Přespávání 3. třída Přespávání 3. třída Přespávání 3. třída Přespávání 3. třída Přespávání 3. třída


Den stromů

Žáci 3. a 4. třídy se rozhodli oslavit mezinárodní Den stromů. Za domácí úkol si mohli vyhledávat zajímavé informace o stromech a tomto svátku. Jeden z žáků si pro ostatní připravil poznávačku listů, další četli své nalezené informace. Další aktivitou byla výroba lapbooku a přehledně si procvičit a zopakovat rozdělení dřevin a nalepit informace o stromových "nej". Za tyto dobře splněné úkoly čekala všechny odměna v podobě návštěvy blízkého lesa, kde své teoretické znalosti proměnili v praxi. Nejvíce je bavil závěrečný úkol - rozdělili se do skupin a z přírodnin vytvořili svůj vysněný strom. Těšíme se na další, podobně krásný projekt!

Den stromů Den stromů Den stromů

Den stromů Den stromů Den stromů Den stromů


Pěší výlet do Borotína

V sobotu 21. října jsme se vydali pěšky z Dražic do Borotína. Turistický výlet absolvovalo 18 dětí, včetně těch nejmladších ze školky, a 9 dospělých. Trasa vedla přes Radkov, Řevnov až na Starý zámek v Borotíně. Po cestě jsme plnili různé úkoly, na závěr nás čekalo opékání buřtů a zasloužený odpočinek. Všechny chválíme za naprosto famózní výkon a těšíme se na další společný výlet!

Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína Pěší výlet do Borotína


5. třída na návštěvě v knihovně

V úterý 10. října se 5. třída vypravila do knihovny v Milevsku, kde je čekala milá paní knihovnice s jednou známou osobností. Děti postupně odkrývaly okénka a některé celkem rychle poznaly našeho "Učitele národa". Děti si oprášily své vědomosti z nedávné vlastivědy a zároveň se dozvěděly hodně zajímavostí ze složitého života Jana Ámose Komenského.

5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně 5. třída na návštěvě v knihovně


Školáci čtou pohádky před usnutím

V letošním školním roce rozjela 5. třída nový projekt, kdy každý čtvrtek po obědě někteří čtenáři předčítají dětem v MŠ pohádky před usnutím. Pro páťáky je to určitě nová zkušenost, kde musí nejen předvést svoje čtenářské umění, ale i zaujmout a v ideálním případě děti dokonce uspat. Některým se to už daří.

Školáci čtou pohádky před usnutím Školáci čtou pohádky před usnutím Školáci čtou pohádky před usnutím Školáci čtou pohádky před usnutím Školáci čtou pohádky před usnutím


Vítání občánků Dražice

Žáci naší školy vystoupili na tradiční akci pořádanou obcí Dražice "Vítání občánků". Svým kulturním vystoupením pomohli přivítat devět nejmladších občanů naší obce. Účinkujícím se vystoupení moc povedlo, odměnou jim bylo pozvání od paní učitelky do místní cukrárny. Všem dětem děkujeme za jejich krásné vystoupení.

Vítání občánků Vítání občánků Vítání občánků

 Vítání občánků  Vítání občánků Dražice Vítání občánků

 


Sovičky pro Sovičky

Čtvrťáci se rozhodli udělat něco hezkého pro naše malé Sovičky ze školky. Posbírali přírodnimy a vytvořili z nich sovičky, které umístili na vytvořený strom. Práce je bavila a největší radost měli při předávání samotnéhonstromu milým Sovičkám.

Sovičky pro Sovičky Sovičky pro Sovičky Sovičky pro Sovičky Sovičky pro Sovičky


Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan

Žáci 1. až 4. třídy navštívili v úterý 10. října záchrannou stanici v Hrachově u Sedlčan. Dozvěděli se mnoho zajímavého o životě včel, jak funguje život v úlu a proč jsou vlastně včely nepostradatelné a také spoustu informací o zraněných a zachráněných zvířatech, které zde žijí.

Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan Záchranná stanice Hrachov u Sedlčan


Evropský den jazyků

V pátek 29. září proběhl u nás na škole projektový den k Evropskému dni jazyků. Celý den proběhl netradiční formou, kdy skupiny namíchané z žáků různých ročníků plnily zajímavé úkoly na celkem 13 stanovištích. Skupiny pod vedením žáků z 5. třídy si vytvořily vlastní pizzu z modelíny, naučily se pozdravy v různých jazycích, pracovaly na interaktivní tabuli a ochutnávaly méně obvyklé potraviny. Za splněné úkoly získávaly razítka, které pak vyměnily za drobnou odměnu. Věříme, že si všichni celý den užili a odnesli si z něj mnoho nových zajímavých poznatků.

Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků


Závody v přespolním běhu

Za krásného slunečného dne se konaly v Táboře v areálu Komora okresní závody v přespolním běhu. Těchto atletických závodů se zúčastnilo téměř 20 základních škol. Mladší dívky v sestavě Dominika Matějčková, Zuzana Čedíková a Nela Plemeníková obsadilly 19. místo. Starší dívky ve složení Laura Horková, Adéla Petrášková a Nikola Matějčková doběhly na 13. místě. Starší chlapci v sestavě Jan Douda, Petr Balvín a Tomáš Chodora obsadili 15. místo. Mladší chlapci ve složení Marián Horka, Karel Bočan a Šimon Vyroubal doběhli na 9. místě. V jednotlivcích dosáhl nejlepšího výsledku Marián Horka, který doběhl celkově na 14. místě. Všem mladým atletům děkujeme za jejich předvedené výkony.

Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu Závody v přespolním běhu


Přednáška o kyberkriminalitě

Policie ČR navštívila v úterý 26. září 4. a 5. třídu, kde proběhla přednáška o kyberkriminalitě.
Děti se dozvěděly zajímavé informace nejen o bezpečném chování na sociálních sítích a zjistily i možná nebezpečí, která tu na ně číhají.

Přednáška o kyberkriminalitě Přednáška o kyberkriminalitě Přednáška o kyberkriminalitě


Mezinárodní den bez aut

V rámci Evropského týdne mobility jsme vyrazili do naší školy a školky jiným způsobem než automobilem. Někteří využili jízdu na kole, koloběžce, ale většina zvolila cestu pěšky. Žáci čtvrté třídy se jednak snažili vysvětlit přínos a význam této akce a také si zahráli na dětskou dopravní policii. Všem zúčastněným moc děkujeme, že se rozhodli svá auta zaparkovat na určeném parkovišti a zbytek cesty do základní školy, ale i mateřské školy zvládli bez automobilu.

MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUTMEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT


Dopravní výchova v 1. třídě

V první třídě si děti minulý týden prošly okolí školy, poznávaly dopravní značky a povídaly si o tom, jak se bezpečně pohybovat po silnici. Své znalosti mohou hned využít v rámci akce Pěšky do školy, které se letos účastníme.

Dopravní výchova v 1. třídě Dopravní výchova v 1. třídě Dopravní výchova v 1. třídě Dopravní výchova v 1. třídě Dopravní výchova v 1. třídě


Výlet k Vlásenickému vodopádu

V pátek 15. září se 2., 3. a 4. třída vypravila přes Matoušovský mlýn, kolem řeky Lužnice až k Vlásenickému vodopádu a Jelení skále. Děti se krásně prošly a bez problémů zdolávaly i náročnější terén. Počasí nám přálo a těšíme se na další pěší výlet!

Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu Výlet k Vlásenickému vodopádu


Početní divadélko v 1. třídě

Prvňáci se seznamovali s početním divadélkem. Upevňovali si pojem řádek/sloupeček, počítali jednotlivé kulisy a tvořili svá vlastní díla.

Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě Početní divadélko v 1. třídě


Čtenářský koutek venku

Žáci 4. třídy si po prázdninách přinesli svou přečtenou knihu a měli za úkol ji ostatním zajímavou formou představit. Vyplnili si svůj čtenářský list a měli možnosti i namalovat obrázek. Pro ostatní si připravili zajímavé otázky. Ke konci si mohli půjčit knížky navzájem, chvilku se venku začíst a nechat se inspirovat novými příběhy. Počasí nám přálo a těšíme se zase pčíště ven.

Čtenářský koutek venku Čtenářský koutek venku Čtenářský koutek venku Čtenářský koutek venku Čtenářský koutek venku


Matematika v 1. třídě

Prvňáci si v prvních hodinách matematiky osvojovali čísla činnostním učením. Vyzkoušeli si různé aktivity pro vyvození správného počtu, skládali číselnou řadu do 10 a trénovali paměť na číselném pexesu.

Matematika v 1. třídě Matematika v 1. třídě Matematika v 1. třídě Matematika v 1. třídě Matematika v 1. třídě Matematika v 1. třídě


Pěší výlet páťáků

Páteční pěší výlet byl pro páťáky velká výzva. Děti zdolávaly skuzečně náročný terén s četnými překážkami. Takovou opičí dráhu bychom v tělocvičně asi nepostavili. Za to jim patří opravdu veliká pochvala, protože si celou cestu pomáhaly a ani se nikdo nestačil pohádat. Do školy jsme se vrátili všichni plni dojmů z dobrodružného putování.

Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťákůPěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků Pěší výlet páťáků


Pracovní činnosti v 1. třídě

V 1. třídě při pracovních činnostech děti vytvořily svoje první díla. A moc se jim to povedlo!

Pracovní činnosti v 1. třídě Pracovní činnosti v 1. třídě Pracovní činnosti v 1. třídě Pracovní činnosti v 1. třídě


Úniková hra v 5. třídě

5. třída zahájila svůj poslední školní rok v naší škole únikovou hrou, ve které děti hledaly elixír života. Některým to dalo trochu zabrat, ale nakonec jsme doputovali na správné ostrovy všichni.

Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě Úniková hra v 5. třídě


Vítáme prvňáčky!

Vítáme ve škole prvňáčky a jejich paní učitelku! V pondělí 4. září je kromě pana ředitele přivítal i pan starosta Lubomír Smažík a paní místostarostka Ing. Eliška Pospíšilová. Věříme, že si všichni první den užili a odcházeli plni pozitivních dojmů a i následující dny a týdny se budou do školy těšit tak, jako první den.

Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky!


Přespávání 4. třídy

V úterý 13. června si čtvrtá třída užila přespávání ve škole. Nejprve si vyzkoušeli práci s buzolou a vydali se napříč všemi světovými stranami. Následovalo opékání buřtíků, abychom se posilnili před náročnou cestou. Ta začínala hned u školy a vedla nás pomocí šipek a fáborků. Plnili jsme úkoly, hledali odpovědi na hádanky a tvořili tajenku, abychom našli poklad na konci naší cesty. Počasí nám vycházelo vstříc a užili jsme si krásný den venku, který jsme zakončili bobříkem odvahy. Všichni byli moc stateční a věřím, že si celý den moc užili.

              


Výlet 4. třídy - PČR

Středa byla pro všechny žáky 4. třídy náročná, byli jsme unavení po přespávání. Ale ani to nám nezabránilo, abychom si výlet na Policii ČR hezky užili. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací, viděli ukázky z praxe i si vyzkoušeli spoustu činností, které k policii patří. Ukázka s policejním psem, výbava policie, auta i motorky, dokonce jsme si vyzkoušeli speciální brýle, které imitují jaké to je, když je člověk pod vlivem nějaké látky. Děti zjistili, jak je v takovém stavu těžké se orientovat v prostoru. Následovala ukázka technik sbírání otisků prstů, stop atd.. Jako poslední byla i ukázka vazební cely. Pak už nás čekala cesta zpět do školy a nechybělo ani osvěžení zmrzlinou.

Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR Výlet 4. třídy - PČR


Finále soutěže Mladý záchranář v akci

Ve středu 17.5.2023 proběhlo finále této soutěže v Českých Budějovicích. Naši žáci si poradili velice dobře se všemi úkol. Jen ta trefa míčkem na cíl moc nevyšla. Ale to ostatně žádnému z týmů, ať už v kategorii starší nebo mladší. Takže všicni si poradili s mimořádnými situacemi, které řeší běžně hasiči ve svém pracov. dni, správně určili oč jde, jak situaci řešit. A střelba míčkem to rozhodla. A tak naši žáci obsadili krásné čtvrté místo. Gratulujeme.

Finále soutěže Mladý záchranář v akciFinále soutěže Mladý záchranář v akciFinále soutěže Mladý záchranář v akciFinále soutěže Mladý záchranář v akciFinále soutěže Mladý záchranář v akci


Výlet 4. třídy do Prahy

9. května se vydala 4. třída vlakem na výlet do Prahy.
Prohlédli jsme si Staroměstskou radnici s orlojem. Vystoupali jsme na radniční věž, kde byla krásná vyhlídka na celou Prahu.
Nakonec jsme navštívili Národní muzeum, kde jsme viděli spoustu živočichů.

Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy Výlet 4. třídy do Prahy 


Stříbrný krajský Štafetový pohár

Historický úspěch na krajském kolo "Štafetového poháru" v Českých Budějovicích. Dražičtí atleti si odváží stříbrné medaile za celkové 2. místo.

Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár

Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár

Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár Stříbrný krajský Štafetový pohár


Mladý záchranář v akci

Nikča Matějčková, Tom Grunt, Marek Novák, Honza Douda a Vašek Bočan se účastní soutěže Mladý záchranář v akci, kterou ve spolupráci s Policií ČR pořádá HZS JČK. Letos změřili své výkony s 60 týmy v kategorii Mladší. Děti plnily vědomostní úkoly z dopr. výchovy, navrhli policejní uniformu, nakreslili komiks, ve kterém seznámili babičky a dědečky s vhodnými hasičskými prostředky podle typu hořl. látek. Zjistili, co je evakuace. Vytvořili inform. plakát k požáru v Českém Švýcarsku. Splnili spoustu dalších úkolů a postoupili do druhého finálového kola, které se koná na požární stanici v Českých Budějovicích. Ať se jim daří!

Mladý záchranář v akciMladý záchranář v akciMladý záchranář v akci


Výlet do husitského muzea v Táboře

V pátek 21. dubna se 4. třída vydala do Tábora po stopách husitů. Děti se dozvěděly některé zajímavosti o založení města Tábora, prohlédly si a také vyzkoušely husitské zbraně a na zpáteční cestě kolem Klokotského kláštera si užily konečně teplého jarního počasí.

Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře Výlet do husitského muzea v Táboře 


DEN ZEMĚ - UKLÍZÍME NAŠÍ OBEC

V pátek v rámci narozenin naší planety "22. dubna - Den Země" jsme trochu uklidili naší obec. Alespoň částečně jsme zbavili naší obec a blízké okolí nežádoucího odpadu. Občas jsme se nestačili divit, co jsme všechno našli!

UKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECI

UKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECIUKLÍZÍME V NAŠÍ OBECI


Výroba krmítek pro ptáčky

Náplní pracovních činností 4. a 5. třídy byla výroba krmítek pro ptáčky. Po jejich uspěném zhotovení se třídy vydaly na procházku a rozmístily krmítka na stromek v různých částech obce pro jejich další pozorovaní. Některá krmítka byla pověšena i v areálu školy, aby si pozorovaní ptáčků mohly užít i děti ze školky.

Výroba krmítek pro ptáčky Výroba krmítek pro ptáčky Výroba krmítek pro ptáčky Výroba krmítek pro ptáčky Výroba krmítek pro ptáčky 


Vánoční dílna

Ve čtvrtek 15. prosince si naši žáci odpoledne užili bezvadnou vánoční dílnu. Na osmi stanovištích si vyrobili rozličné vánoční dekorace a předměty a vyzkoušeli si i svoje vánoční znalosti v zábavném testu!

Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílnaVánoční dílna Vánoční dílna Vánoční dílna


Divadlo 4. a 5. třída

V pondělí 12. prosince se čtvrťáci a páťáci vydali na vánoční představení do divadla v Táboře a nenechali si ujít ani procházku zasněženým městem.

Divadlo 4. a 5. třída Divadlo 4. a 5. třída


Mikulášské nadělování

V pondělí 5. prosince k nám zavítala návštěva přímo pekelná! Mikuláš, anděl ale i pan pekelník pozdravili všechny děti, vyslechli připravené básničky a zhodnotili snažení žáků a žákyň v uplynulém roce. Odměna děti neminula!

Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování Mikulášské nadělování 


První sníh

Napadl sníh a my jsme si ho nemohli nechat ujít!

První sníh První sníh První sníh První sníh První sníh


Vánoční jarmark 2022

V sobotu 26. listopadu se jako již tradičně na návsi v Dražicích konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu a jarmark. A naše škola u toho nemohla chybět - děti ze sboru zazpívaly krásné vánoční písně a koledy a ve školním stánku si mohli všichni zakoupit výrobky, které naše šikovné děti vyrobily. A vykoupilo se téměř všechno - děkujeme!

Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022 Vánoční jarmark 2022


Přespávání 4. třídy

Ve středu 4. třída strávila přespávání ,,po tmě'' a to nejen v noci. Děti si vyzkoušely, jak v běžných situacích vypadá život nevidomých, poznávaly Braillovo písmo a nechyběla ani závěrečná stezka odvahy. Tentokrát téměř po tmě. Přes počáteční obavy ji zvládly všechny děti a dokonce každý sám.

Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy Přespávání 4. třídy 


Přespávání 2. třídy

Poslední říjnový den ve škole přespávali druháci. A protože si celý den užívali halloweenské aktivity, nechyběly ani večer - četli jsme z Hororové čítanky, všichni absolvovali bojovku na hřbitově a vyrobili jsme si masky na Día de los Muertos. Všechno jsme zakončili vlastnoručně připravenými toasty a taky tematickým filmem. Moc se těšíme na příští přespávání!

Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy Přespávání 2. třídy


Sběr kaštanů ve 3. třídě

Velmi děkujeme všem dětem, které sbíraly kaštany a žaludy pro lesní zvířata, ve svém volném čase i v družině.

Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě Sběr kaštanů ve 3. třídě


Setkání seniorů

V pátek 21. října děti z naší základní i mateřské školy vystupovaly na letošním setkání seniorů v dražickém kulturním domě. Vystoupením nás provedli žáci 5. třídy, děti zazpívaly, zatančily, zarecitovaly i pobavily publikum pohádkovými vtipy.

Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů Setkání seniorů


Podzimní výlet 4. třídy

Ve čtvrtek 6. října se 4. třída vypravila na podzimní procházku podél řeky Lužnice. Cílem byla lesní restaurace Harachovka.
Po nachozených 14 kilometrech byl oběd a odpočinek na Harachovce příjemnou odměnou.
Děti cestou poznávaly přírodu kolem nás, plnily úkoly a zároveň si užívaly krásný slunečný den.

Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy Podzimní výlet 4. třídy


Magická noc 3. třídy

Magická noc ve 3. třídě se konala v pátek 7. října. Vše začalo společnou akcí na fotbalovém hřišti, kde se konal zápas rodičů proti dětem. I přes velké nasazení a velkou účasti rodičů děti dospěláky porazily. Pro velký zájem a chuť sportovců proběhla také střelba penalt.
Večer pokračoval na školním hřišti, kde hladové sportovce čekalo opékání vuřtů a klobásek. Po večeři nastal čas na malou venkovní lasershow a zpěv u táboráku. Při návratu do třídy už na děti čekaly jejich kostýmy a velká taneční party. Uz se zdálo, že bude konec akce, ale magická noc venku vyvrcholila průvodem lampiónů a lesní stezkou odvahy. Druhý den ráno jsme společně posnídali dobroty od našich maminek a začali se těšit na další společnou akci.

Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy Magická noc 3. třídy


Celoroční hra - 4. třída

Ve 4. třídě jsme si ještě nestihli prohlédnout všechny prázdninové deníčky a už jsme se vypravili na další cestu. Tentokrát budeme cestovat po České republice a poznávat jednotlivé kraje.

Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída Celoroční hra - 4. třída


Vítání občánků 17. září

Vybraní žáci z naší školy si připravili krátké pásmo básniček a písní na počest a přivítání nových dražických občánků. Maruška Vaňková pásmo uvedla hrou na kytaru a za velmi hezký přednes na děti čekalo malé občerstvení v místní cukrárně.

Vítání občánků 17. září Vítání občánků 17. září Vítání občánků 17. září

Vítání občánků 17. záříVítání občánků 17. září 


Podzimní procházka - 2. třída

V pátek 9. září se 2. třída vydala na podzimní procházku. Sbírali jsme listy a podzimní plody a všimali si změn v přírodě. Ušli jsme 8 kilometrů a bylo to super!

Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída Podzimní procházka - 2. třída


Vítáme prvňáčky!

Vítáme ve škole prvňáčky a jejich paní učitelku! Ve čtvrtek 1. září je kromě pana ředitele přivítala i paní místostarostka Ing. Eliška Pospíšilová. Věříme, že si všichni první den užili a odcházeli plni pozitivních dojmů a i následující dny a týdny se budou do školy těšit tak, jako první den.

Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky! Vítáme prvňáčky!